Ziyaretçi Defteri


Mesaj Gönder

 1. MEHMET BİLDİRİCİ 3216 13-12-2018

  SEVGİLİ KIZIM SİBEL
  08.12.2018
  İstanbul Üniversitesi Açık Öğretim SOSYOLOJİ Bölümüne kaydolmuş bulunduğunu öğrendim. Bu konuda uzun mesleki yaşamımın ardından ben de Araştırmacı olmayı 1991 yılında 52 yaşnda seçtim. Sende aynı yaştasın. Aradan geçen 27 yılda epey yol aldığımı sanıyorum.
  Bir anımı aktarmak istiyorum. 1991 yılında DSİ de 4 Bölge Müdürlüğünde Reha isminde banden yaşlı bir abinin odasında arkadaşlar çay içiyoruz. Ben de Konya Tarihi su yapıları çalışmamın Ankara’ya gönderildiğini söyledim. Yani laflıyoruz Bir bravo bekliyorum. Lafını esirgemeyen Reha Bey “Yavu bu işler 3 ayda olur mu dedi”. Dondum kaldım gece uzun uzun düşündüm adam doğru söylüyordu.
  Yıl 2018 yirmiyedi yıl geçmiş biraz tempoyu düşürerek hala çalışıyorum.
  Güzel bir uğraş seçmişin, benim gibi uzun çalışmalısın. Bol Bol kitap okumalısın.
  Gurur duydum, başarı diliyor, gözlerinden öpüyorum.
  Baban Mehmet Bildirici  Cok tesekkurler bu bolümü hep okumak istemiştim..Umarim bitiririm,.çok ara verdigimden zorlanicam gibi
  SİBEL BİLDİRİCİ 10.12.2018

 2. İSMAİL UĞURLU 13-12-2018

  26 Kasım 2018
  Sevgili Arkadaşlarım, Muhterem Efendim,
  Lise mezuniyetimizin altmışıncı yılını gerilerde bıraktık. 64 sınıf mevcudundan tespit edebildiğimiz 28 arkadaşımız rahmetli oldu. İki arkadaşımız maalesef ağır sağlık problemleri ile mücadelede. Sevgili Habip Sandıkçı ve Sevgili Burhan Semen. Yaprak dökümü bu yaşlardan sonra ne yazık ki hızlanarak devam ediyor.
  Küçük gruplar halinde zaman zaman bir araya gelebiliyoruz. Son geniş birlikteliğimizden (Haziran 2009) bu güne dokuz yıl geçti.
  Uzun zamandır tekrar topluca buluşmak ve kucaklaşmak hepimizin arzusu olmasına rağmen, son yıllarda maalesef gerçekleştiremedik.
  Sevgili Mehmet Bildirici, içimizde galiba en vefalımız, onun teşviki ile uzun bir aradan sonra, bu kış gününde tekrar topluca bir araya gelmeyi planladık.
  Bu konuda telefonla fikirlerini sorduğumuz arkadaşlarımızın olumlu görüşlerinden cesaret alarak Eşimin de desteği ile sizleri evimizde ağırlamayı arzu ettik. Mevsim şartları ve konuya müsbet yaklaşan arkadaşlarımızın çokluğu dolayısı ile sizleri “İstanbul-Kadıköy Cemil Topuzlu Caddesi, No:42’deki, BÜYÜK KULÜPTE” ağırlamanın uygun olacağını kanaatine vardık.
  Sizi ve eşinizi, 8 ARALIK 2018 Cumartesi günü, saat 12:30’dan itibaren BÜYÜK KULÜPTE bekliyoruz.
  Sizleri Büyük Kulübün kapısında bir arkadaşımız karşılayacak. Öğlen yemeği için giriş katındaki Baron Restauranda olacağız; daha sonrada, hatıralara yolculuğa uzanan sohbetlerimize üst kattaki White-Black Salonunda devam edeceğiz.
  Nasip olursa, gelecek yıl Haziran-Temmuz aylarında, sizleri Emirgan’da evimizde ağırlamak arzusundayız.
  Görüşmek ümidiyle, selam ve sevgilerimizi sunarız.
  Süheyla-İsmail H.Uğurlu
  Organizasyon konusunda Elif yardımcı olacaktır. Telefon: 0212 292 76 27 - 0532 507 29 50

 3. MEHMET BİLDİRİCİ 3209 13-12-2018

  MUĞLA DEVRİM GAZETESİ SİTESİNDE GEZİNTİ
  Ara ara kendimi kontrol için Google motoru ile geziye çıkarım. Bu defa Devrim Gazetesinde Mehmet Bildirici olarak gezi yaptım. Öncelikle gazeye yazdığım tüm yazılar Gazete web sitesinde ilave olarak
  Mehmet Bildirici ile ilgili görseller maddesine girdim. O kadar sayılamayacak kadar madde var. İşte bunlardan bazıları
  İlk sırada sakallı fotoğrafım
  Basında Bildirici 2016 Muğla Müzesi yazısı
  “ “ “ “ İstanbul Beyoğlu Öğretmenevi Konya Lisesi toplantısı
  Özlem Bildirici 20.06 Bu konuda o kadar çok madde var
  Mehmet Bildirici Konya Mühendislik Akademi (Pek çok)
  Ula İlçesi Haşimbahçe İşlemeli taş fotoğrafı
  Mehmet Bildirici 2651 Mari Curie fotoğrafı
  Mehmet Bildirici 2721 Öztuğ Demir
  Mehmet Bildirici 2721 İmparator Hadrianus
  Mehmet Bildirici 2721 Büyük İskender
  Mehmet Bildirici 2721 Antalya Kurucu Kral Attalos
  Mehmet Bildirici 2721 Antalya Hadrianus Kapısı
  Daha o kadar çok madde benden alınmış ki sayılması çok zor ayrıca
  Mehmet Bildirici ile ilgili görseller gün gün yenileniyor, değişiyor
  Duygulandım paylaşmak istedim.

 4. MEHMET BİLDİRİCİ 3208 13-12-2018

  ŞALOM GAZETESİ SİTESİNDE GEZİNTİ
  Ara ara kendimi kontrol için Google motoru ile geziye çıkarım. Bu defa Şalom Gazetesinde Mehmet Bildirici olarak gezi yaptım. Benim ile ilgili pekçok maddeye rastladım. İşte bazıları
  Deniz Bildirici 2751-3000 fotoğrafı
  Demir Bildirici Gazete yazılar, fotoğrafı
  Çolakyan Toprağa veriliyor Haber
  Galata’da Etkinlikler
  Karia Bölgesi su Yapıları
  ……. Ve daha başkaları paylaşmak istedim.

 5. MEHMET BİLDİRİCİ 3206 13-12-2018

  Google Motoru ile gezinirken ŞALOM Gazetesi Web Sitesinde çıkmış bir yazıma rastladım. Gurur duydum, paylaşmak istedim.
  • ŞALOM GAZETESİ KALİTESİ BİZİM TÜRKÇE GAZETELERİNİN PEK ÇOĞUNUN ÜSTÜNDEDİR. YAZARLARININ YARIYA YAKINI KADINDIR. DEĞERLİ KÖŞE YAZARLARINA SAHİPTİR.
  Ben şahsen hiçbir yabancı ve azınlık cemiyetlerine üye olmuş değilim. Yabancı ve azınlıklıklardan arkadaş edindiklerimde politik konulara hiç girmiş değilim. Tüm merakım onlarla tarihi, kültürel ve hatta dini konularda bilgi alış verişimin de bulunmaktır.
  1996 yılında Konya’dan İstanbul’a yerleşince değişik kültürleri tanımak istedim. Bunlardan biri de Yahudilerdi, ama güvenlik sebepleri görmek için bile olsa sinagoglarına (camileri) girmek mümkün değildi. Önce Şalom isimli haftalık bir gazeteleri olduğunu öğrendim, bunun nerede satıldığını öğrenmem altı ayımı aldı.
  Nihayet haftalık çıkan ŞALOM gazetesini alıp okumaya başladım. Hala da ara ara alırım. Türkçe ve Ladino dillerinde çıkar. Ladino dili ortaçağ İspanyolcası. Yahudiler İbranice bilmezler. Ama ibadetleri ve Sinagogdaki dil İbranice (Hebrew) dilidir, bizde de camide ibadet dilinin Arapça olduğu gibi, Arapça bilmeden Arapça ibadet edildiği gibi.
  Şalom gazetesi kalitesi bizim Türkçe gazetelerinin pek çoğunun üstündedir. Yazarlarının yarıya yakını kadındır. Değerli köşe yazarlarına sahiptir.
  Olayları onların penceresinden bakmak şahsen benim çok hoşuma gidiyor. Bizim haber ve yorumlarımızla bazen üst üste geliyor, bazen ise farklı görüşler ortaya çıkıyor. Kıyaslama imkânı önünüze geliyor.
  Galata semti onların eskiden yoğun yaşadıkları bir yer, bu semtte pek çok ibadet yerleri var. Bazen Yahudi günleri yapılıyor. Yemekleri, müzikleri tanıtılıyor.
  Ben bunlardan bazılarına katıldım, ilgiyle izledim…
  Bu konuda daha söylenecek pek çok şey var ama bu yazı için bu kadarı yeterlidir diyorum.
  Mehmet Bildirici
  http://www.mugladevrim.com.tr/index.php/52-mehmet-bildirici/8844-yahudi-kulturu-ve-tarihini-istanbul-da-tanidim

 6. ARİF DUTAĞAÇ 12-12-2018

  Merhaba. Sizinle daha önce elektronik posta yoluyla görüşmüştük. Bana makale göndermiştiniz. Cinci Arif'in oğluyum ben. Görüşelim inşaallah.
  Ben Konya Necmettin Erbakan Üniversitesi’ndeyim.

  Görüşelim, Çok memnun oldum. Baban sağ mı?
  Daha önce babası ile görüşmüştük. Annem tarafından Cinci Mehmet dede tarafından akrabadır

 7. SAİM SAKAOĞLU 12-12-2018

  Sevgili Mehmet,
  Güzel, doyurucu ve anlamlı öğretmenler günü iletini aldım. Elbette keyifle okudum ama aramızdan ayrılanları anarken de hüzünlendim. Teşekkür ederim.
  Şükran Hanım, ikimizin de birlikte okuduğu orta 2 ve 3'te dersimize girmişti. Tabii ben lisede dersine girdiğini bilmiyorum. Orta bir de ise bir eczacı bey matematek dersimize girmişti.
  Bilmem söylemiş miydim, Ben Fehime Hanım'dan YILDIZLI ON alan nadir öğrencilerindenim. Bu notu alabilmek için iki sayfalık yazılı kâğıdına belki de 15 kadar çizim yapmış, gerekli açıklamaları da eklemiştim. Hocamızın beni böylesine değerlendirmesi belki de benim hayat çizgimin ana hatlarından birini oluşturmuştur. O sınavda sınıfın ineklerinden en fazla alanı ise yedi alabilmişlerdi.
  BOTİM de sağ olsun, bizi unutmadı ve anlamlı bir davet yazısı gönderdi.
  Aşırı yoğunluğumdan (bu arada il dışından gelen misafirleri de eklemeliyim) cevap yazmakta geç kaldım, kusura bakma. Fehime Hanım'ın kabri ile ilgili iki fotoyu da özel bir klasöre indirdim.
  Ss (Selam ve sevgilerimle)
  SS (Saim Sakaoğlu)

 8. MEHMET BİLDİRİCİ 3204 12-12-2018

  KÜÇÜKYALI GEZİ 22.11.2018
  Bugün Küçükyalı İdaeltepe oturan arkadaşım Fehmi Ersoy ile buluşmak için tekrar Kadıköy’e gene Marmaray ile geçtim.
  Küçükyalı İstasyonunda Fehmi bizi aldı.
  Önce doğruca Küçükyalı Mezarlığında Biyoloji öğretmenimiz Fehime Birekul’un mezarını Mezarlık bekçisi sayesinde bulduk. Ziyaret ettik. Küçükyalı Mezarlığı E5 yanında dik bir yamaçta bulunuyor.
  Daha sonra Pendik Marina tesislerine gidip yemek yedik, uzun uzun sohbet ettik ve evlerimize döndük. Bu konuda bir yazı yazdım

 9. TSVIKA TSUK 12-12-2018

  Dear Friends and Colleagues,
  I am happy to announce the publication of the final report of the Khirbet Wadi Hamam Excavations, titled:
  U. Leibner, Khirbet Wadi Ḥamam: A Roman-Period Village and Synagogue in the Lower Galilee, Qedem Reports 13, The Institute of Archaeology, The Hebrew University of Jerusalem in Cooperation with the Israel Exploration Society, Jerusalem 2018 [ISSN: 0793-4289; 660 pages, size 25×31 cm, hard cover, 488 line drawings, photographs, maps and graphs and 67 plates].
  The book can be ordered from the Israel Exploration Society: ies@vms.huji.ac.il
  Attached you can find the Table of Contents and the Introduction chapter, where you can read about the site and its identification, our research questions and the excavation and documentation methodology.
  Best wishes,
  Uzi
  Dr. Uzi Leibner
  Institute of Archaeology
  The Hebrew University of Jerusalem
  Mt. Scopus, Jerusalem 91905, Israel
  Tel: 972-2-5881386

 10. REYHAN ATMACA 12-12-2018

  REYHAN ATMACA 3199
  SAĞOL Mehmet Abi, sizleri ve sizde kaldığımız günleri hiç unutmadım. Çok çok sevgiler
  Facebook
  (annemin teyze kızı NEVZER Ablamın kızı

Toplam 466 yorum bulundu. 51-60 arası listeniyor.