Mehmet Bildirici (1939)

"bbb"(bildirici bilgi birikimi) " bbb " ye hoş geldiniz!

email: mehmetbildirici34 @ gmail.com

1957 yılında Konya Lisesi’nden, 1962 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi İnşaat Fakültesi’nden mezun oldum. İnşaat Yüksek Mühendisi olarak 30 yıl Konya’da resmi kurumlarda ve serbest İnşaat Mühendisi olarak çalıştım. 1971-1982 yılları arasında Konya Mühendislik ve Mimarlık Akademisi’nde (Selçuk Üniversitesi Mühendislik Fakültesi) Öğretim Görevlisi olarak görev yaptım. Yapı Malzemesi ve Yapı Statiği derslerini yürüttüm. 1984 yılında Konya DSİ IV. Bölge Müdürlüğü’nde çalışmaya başladım. 1996 yılında emekli oldum. İstanbul’a yerleştim.
1991 yılından bu yana kültürel konularla ilgili çalışmalar yapmaktayım. Bunlar; Su Kültür Tarihi ve Mirası, Konya çevresi su yapıları, Konya çevresindeki antik kentler ve su yapıları, Türkiye dahilinde su anıtı niteliğindeki tarihi su yapıları, Gökova-Akyaka tarihi ve kültürel değerleri, mezunu bulunduğum Konya Lisesi ve İTÜ İnşaat Fakültesi,. ve bunlarla ile ilgili konulardır. Bu konularla ilgili yayınlanmış kitaplarımı, CD ortamında hazırlanmış yayın yapılacak durumdaki kitaplarımı, bilimsel Türkçe ve İngilizce yayınlanmış kitaplar ve gazetelerde yayınlanmış yazılarımı, Bildirici Ailesi ile haber yazılarını burada sizlerin beğenisine sunuyorum. Konularla ilgili İnternet'te pek çok maddeye rastlanabilir.
Konulara ilgi duyuyorsanız, sizleri bbb içinde gezinmeye davet ediyorum. Keyif alacağınızı, zaman zaman gene dolaşacağınızı umuyorum. Elektronik kitaplığım benzer konularda olmak üzere daha da zenginleşecektir. Haber panolarım 2015 yılı itibariyle 2500 adede, ziyaretçi sayısı 100.000 adete ulaşmıştır. Web sitem 2024 itibariyle 15. yaşına ulaşmıştır.
Şuna inanıyorum ki doğrular ortaya konabilirse, hiç kimse bunu engelleyemeyecektir. Ben de bbb'de tarafsız ve bilimsel bir bakış açısı ile doğruların arkasından gitmeye çalıştım.
Bu metin 2024 yılında yeniden güncellenmiştir.