Mehmet Bildirici (1939)

 "bbb"(bildirici bilgi birikimi)
email: mehmetbildirici34@gmail.com
 
"bbb" ye hoş geldiniz,
1957 yılında Konya Lisesinden, 1962 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi İnşaat Fakültesinden mezun oldum. İnşaat Yüksek Mühendisi olarak 30 yıl Konya'da resmi kurumlarda ve serbest İnşaat Mühendisi olarak çalıştım. 1971-1982 yılları arasında Konya Mühendislik ve Mimarlık Akademisinde (Selçuk Üniversitesi Mühendislik Fakültesi) Öğretim Görevlisi olarak görev yaptım. Yapı Malzemesi ve Yapı Statiği derslerini yürüttüm. 1984 yılında Konya DSİ IV. Bölge Müdürlüğünde çalışmaya başladım. 1996 yılında emekli oldum. İstanbul'a yerleştim.

1991 yılından bu yana kültürel konularla ilgili çalışmalar yapmaktayım. Bunlar; Su Kültür Tarihi ve Mirası, Konya çevresi su yapıları, çevresindeki antik kentler ve su yapıları, Gökova-Akyaka tarihi ve kültürel değerleri, mezunu bulunduğum Konya Lisesi ve İTÜ İnşaat Fakültesi, . vb ile ilgili konulardır. Bu konularla ilgili yayınlanmış kitaplarımı, CD ortamında hazırlanmış yayın yapılacak durumdaki kitaplarımı, bilimsel Türkçe ve İngilizce yayınlanmış kitaplar içindeki ve gazetelerde yayınlanmış yazılarımı, Bildirici Ailesi ile haber yazılarını burada sizlerin beğenisine sunuyorum. Konularla ilgili İnternet'te pek çok maddeye rastlanabilir.

Konulara ilgi duyuyorsanız, sizleri bbb içinde gezinmeye davet ediyorum. Keyif alacağınızı, zaman zaman gene dolaşacağınızı umuyorum. Elektronik kitaplığım benzer konularda olmak üzere zenginleşecektir.

Şuna inanıyorum ki doğrular ortaya konabilirse, hiç kimse bunu engelleyemeyecektir. Ben de bbb de tarafsız ve bilimsel bir bakış açısı ile doğruların arkasından gitmeye çalıştım.

Bu metin 2015 yılında güncellenmiştir