2.0 İDİMA’DAN GÖKOVA- AKYAKA’YA  2.1 İDİMA

  Muğla ili Ula ilçesi sınırları içinde, Gökova körfezi doğusunda antik IDYMA kenti kalıntıları yer almaktadır. Karia, Helenistik ve Roma döneminde önemli bir kent olan İdima’dan,  Helenistik dönem yazıtları, kaya mezarları, …vb bugüne gelmektedir. CD ortamında yayına girecek şekilde hazırlanan çalışma 208 sayfadır.
Konu ile ilgili 2004 ve 2006 yıllarında Gökova-Akyaka da Gökova Akyaka’yı Sevenler Derneği’nce ‘Nail Çakırhan & Halet Çambel Sanat Evi’nde sergiler açılmıştır.
Antik kent hakkında daha fazla bilgi için sizi tarihi bir yolculuğa davet ediyorum.

  2.2 İDİMA’DAN GÖKOVA AKYAKA’YA

  Akyaka Beldesi’nin halkı, Idyma antik kenti kalıntıları üzerinde 1950’li yıllarda çeşitli yerlerden gelmiş 6-7 aileden oluşmaktadır. 1992 yılında Belediye olan Akyaka, Nail Çakırhan’ın (1910-1998) mimari görüşü ile yapılmış ahşap evleri ile bugünün çok önemli bir turizm merkezi olmuştur. İlk başlardaki basit yaşamın çok kısa sürede nasıl değişerek bugünlere geldiğimizi öğrenmek istemez misiniz?
CD ortamında yayına hazır şekilde hazırlanmış çalışma 74 sayfadır. Konu ile ilgili yazarın 2004 ve 2006 yıllarında Gökova-Akyaka da Gökova Akyaka’yı Sevenler Derneği’nce düzenlenen ‘Nail Çakırhan & Halet Çambel Sanat Evi’nde sergileri açılmıştır.

  2.3 İDİMA’DAN GÖKOVA AKYAKA’YA

  İDİMA KAYNAKLAR  
Gökova Akyaka hakkındaki Türkçe, Fransızca, İngilizce, Almanca, İtalyanca, Grekçe orijinal belgeler…  Yazar çalışmalarında bizzat kalıntıları defalarca inceleyerek, bu belgeleri gözden geçirerek yayınlarını hazırlamıştır. Farklı bakışla inceleme yapacakların yararlanması için Akyaka beldesi için altın değerinde olan bu belgeler buraya eklenmiştir. CD ortamında hazırlanan bu bölüm akademik çalışma yapacaklara yönelik olup 148 sayfadır.

  
2.4  İDİMADAN AKYAKA'YA KISA GEZİ

  Akyaka içinde kısa gezi. Hacettepe ve Muğla Üniversitesi'nce 2008 yıllında Akyaka'da düzenlenen Doğa Kampı için hazırlanmıştır. Fotoğraflı 31 sayfa

  2.5 İDİMA ANTİK KENTE EKLEME 

  İdima antik kentınde son gelişmeler, buluntular 16 sayfaDosyalar

Adı Boyut  
2.1 İdima 6.14 MB
2.2 Akyaka 1.75 MB
2.3 Gökova Arşiv 5.99 MB
2.4 Akyaka Mini 3.70 MB
2.5 İdyma Hakkında 3.35 MB