1.0 MEHMET BİLDİRİCİ TARİHİ SU YAPILARI YAYINLARI
1.1 TARİHİ SU YAPILARI; KONYA-KARAMAN-NİĞDE-AKSARAY, Yalvaç, Side, Mut, Silifke

DSİ Genel Müdürlüğü 1994 Ankara, 510 sayfa 
Açıklama: 
Yazarın basılmış ilk kitabı, DSİ Genel Müdürlüğü’nün 40. Kuruluş yıldönümü etkinlikleri kapsamında yayınlanan birkaç yayından biri. Bir yıl DSİ Genel Müdürlüğü vitrinine konuldu. 1000 adet olarak basılan kitap tüm üniversite ve resmi kurumlara gönderildi.

Konya tarihi konusunda teknik konuların işlendiği ilk kitaplardan biridir. İçinde bol sayıda harita resim, kroki bulunmaktadır. 
Yayın 510 sayfadır.
  http://www2.dsi.gov.tr/kutuphane/kitaplar/tarihisuyapilari.pdf (60mb)

Yazar kitabın basımından sonra uzun yıllar konuyu tekrar incelemiş ve bilgisayar ortamına taşımış ve yeniden yayını için DSİ Genel Müdürlüğü’ne başvurmuş, gerekli kontrollardan geçmiş, 500 adet CD sinin yayını 2009 yıllında gerçekleştirilmiş, DSİ Genel Müdürlüğü dahilinde dağıtılmıştır. 25 adet bana verilen CD ler kitaplıklara hediye edilecektir.

Internet incelemelerinden kitabın pek çok kütüphane yanında, TBMM Kütüphanesi, DSİ Genel Müdürlüğü kütüphanesinde okuyucu hizmetinde olduğu görülecektir.


1.2 TEKNİK VE KÜLTÜREL DEĞERLERİYLE, TARİHİ SULAMALAR, DEPOLAMA VE TAŞKIN KORUMA TESİSLERİ

DSİ Genel Müdürlüğü 2004 Ankara,  188 sayfa

http://www2.dsi.gov.tr/kutuphane/kitaplar/koruma_tesisleri.pdf   (25mb)

DSİ Genel Müdürlüğü’nün 50 Kuruluş yılı etkinlikleri kapsamında yayınlanmıştır. Konular renkli fotoğraflarla bilgisayar ortamında yeniden düzenlenmiş ve tekrar yayını için DSİ Genel Müdürlüğü’ne başvurulmuş, gerekli kontrollardan geçmiş ve 500 adet CD yayını 2009 yıllında gerçekleştirilmiş, DSİ Genel Müdürlüğü dahilinde dağıtılmıştır. 25 adet bana verilen CD ler kitaplıklara hediye edilecektir.

Kitapta ekonominin can damarı olan, genelde anıtsal yapıların ve yazıtların çok az bulunduğu sulamalar, başlangıçtan bugüne barajlar ve taşkın koruma tesisleri incelenmiştir. Teknik ve kültürel konulara birlikte yer verilmiştir.


1.3 TARİHİ SU YAPILARI KONUSUNDA BİLDİRİLER I

Genellikle su kültürü ve tarihi su yapıları ile ilgili Türkçe ve İngilizce bildiriler. Bunlar teknik dergi ve kitaplarda yayınlanmıştır. Bildirici ailesi içinde 1961 yılında diploma çalışması olarak konuyu seçen ilk kişi, eşim Düzay (Özdemir) Bildirici’dir. Sunulan ve yayınlanan bildiriler 1961-2007 yıllarını kapsamaktadır. Yayın içine girerseniz 28 adet Türkçe & İngilizce bildiri karşınıza çıkacaktır. 410 sayfadır.


1.4 TARİHİ SU YAPILARI KONUSUNDA BİLDİRİLER II

2008 ve 2009 yılları bildirileri burada yer almaktadır. Bu kısım 112 sayfadır.


1.5 KONYA TARİHİ KONUSUNDA MEHMET BİLDİRİCİ KONUŞMASI

Video  65 dak.

Videolar


Toplam 1 video bulundu.
  • Sayfa:
  • < Geri
  • 1
  • İleri >

Dosyalar

Adı Boyut  
1.1 Tarihi Su Yapıları II 7.60 MB
1.2 Teknik ve Kültürel Değerleri 4.11 MB
1.3 Tarihi Su Bildiri I 9.18 MB
1.4 Tarihi Su Bildiri II 3.45 MB